Nakupujete v obchůdku chráněné dílny. Děkujeme za podporu, váš tým GREEN SMILE.

Skušenosti Michaely s pratelnými svačinovými obaly

Když jsem se rozhodla založit vlastní podnik, věděla jsem, že nechci jen tak běžnou firmu. Moje vize byla jasná: propojit dvě mé vášně – lásku k horám a turistice s pomocí lidem, kteří to mají v životě složitější. A tak vznikl sociální podnik GREEN SMILE, který nejenže vyrábí ekologické obaly na potraviny a další užitečné produkty do přírody, ale také zaměstnává lidi s hendikepem.

Od malička jsem milovala přírodu a hory. Každý víkend jsem vyrážela na túry, ať už sama, nebo s přáteli. Vždy jsem hledala nové způsoby, jak si usnadnit balení jídla a dalších potřebných věcí na výlety. Měla jsem totiž tu nepříjemnou zkušenost, že po několika kilometrech chůze jsem v batohu musela všechno hledat.

Jednoho dne mě napadlo, že bych mohla vytvořit vlastní produkt – něco, co by bylo praktické, ekologické a zároveň esteticky pěkné. Tak vznikly naše první rolovací vaky na svačinu, které se ukázaly být naprosto dokonalým řešením. Nejenže do nich mohu zabalit jídlo, ale také různé drobnosti, které potřebuji na túru. Vše je pěkně uspořádané a snadno přístupné. 

Postupem času jsem tyto vaky začala používat i jinak. Například na balení spodního prádla nebo špinavého oblečení během cestování. Bylo to tak praktické, že jsem se divila, jak jsem mohla dřív cestovat bez nich. 

Stejně skvělým řešením se ukázaly i voděodolné svačinové kapsičky, které po snědení obsahu nezabírali v batohu žádné místo jako je tomu v případě svačinového boxu. Do kapsiček si nejčastěji balím rohlíky, housky nebo i ořechy. Což je však nejvíce skvělé, že se dají v pohodě vyprat v pračce nebo je stačí pouze otřít hadříkem. 

mceclip0-8 mceclip0-9 mceclip1-2

Dalším produktem, který jsem chtěla mít vždy po ruce, byly hrníčky s karabinou. Jako milovnice kávy, jsem si musela najít způsob, jak si horký nápoj vychutnat i v přírodě. Tyto hrníčky jsou ideální, protože díky karabině se mohou snadno připevnit na batoh. Spolu s termoskou, kterou také nabízíme, tvoří dokonalý pár. Na horách není nic lepšího než si dát horkou kávu s nádherným výhledem na krajinu. Tyto momenty jsou pro mě neocenitelné a právě díky našim produktům si je mohu užívat naplno.

Založení sociálního podniku pro mě nebylo jen podnikatelskou výzvou, ale také cestou k osobnímu růstu. Naučila jsem se být nejen šéfem, ale i člověkem, který chápe a podporuje své zaměstnance. Vím, jak náročná může být práce u šicího stroje, protože jsem si ji sama vyzkoušela. Proto se snažím být spravedlivá a zároveň chápavá.

mceclip1-6 mceclip2-4 mceclip2-5

Můj příběh a příběh GREEN SMILE je o hledání smyslu, o propojení lásky k přírodě a pomoci druhým. Když si teď vezmu na túru naše produkty, vím, že za každým z nich stojí příběh člověka, který se do jejich výroby vložil celým srdcem. A to mě naplňuje radostí a hrdostí. 

Vaše Michaela.