Nakupujete v obchůdku chráněné dílny. Děkujeme za podporu, váš tým GREEN SMILE.

Funkční pytlík na chleba (velký) - Mořské řasy

Pytlík na chleba s membránou, design moře.

490 Kč 404,96 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Kód: VCH1
Funkční pytlík na chleba (velký) - Mořské řasy

Detailní popis produktu

Obal na chléb z chráněné dílny GREEN SMILE je skvělým pomocníkem, který prodlouží čerstvost pečiva. Díky trojité vrstvě dýchá chléb pomaleji než v klasické bavlně, výsledkem čehož může být rozdíl v okorávání 3 - 4 dny. Pokud sáček porovnáme s plastovým, tak se nemusíte bát, že by se chléb zapařil a zplesnivěl. Plísně se totiž vytvářejí pouze v prostředí, kde je přítomna vlhkost způsobená nedostatkem vzduchu.

Doporučujeme proto pravidelně měnit polohu pečiva uvnitř sáčku. Myslíme tím, že byste neměli nechat chléb příliš dlouho v jedné pozici, například položený na stole bez pohybu po dobu 2 až 3 dnů. Pokud chléb nedokáže správně dýchat ze spodní strany, může dojít k vytvoření "efektu plastového sáčku" a chléb se může zapařit. V ostatních situacích se však nemusíte obávat vzniku plísně.

Tento praktický chlebový obal s rozměry 29x45 cm je ideální pro skladování chleba o váze přibližně 900 g nebo více. Jeho hlavní výhodou je, že pokud si kupujete polovinu chleba nebo menší bochánek, můžete obal jednoduše srolovat několikrát a zabere jen minimum místa. Jeho univerzální velikost se hodí v každé situaci. Pytlík můžete vzít i přímo do pekárny a využít jako stylovou tašku, kterou inspirujete své okolí.

Péče a doporučení ohledně údržby: doporučujeme ruční praní s použitím přípravků bez přidaných vůní. V ideálním případě postačuje, když občas necháte chlebokapsu namočit v teplé vodě s ekologickým čistícím prostředkem nebo bez něj a následně ji opláchnete. Před vložením nového pečiva vytáhněte membránu ven po okraji kapsy (viz obrázek) a otřete ji rukou nebo hadříkem. Do kapsy vkládejte vždy pouze zcela vychladlý chléb (nikoliv teplý nebo čerstvě upečený).

Návrh bez názvu (30)Návrh bez názvu (31)

Dodržováním správných skladovacích postupů přispíváte nejen k udržení pečiva měkkého po delší dobu, ale také k zachování jeho zdravotní nezávadnosti. Pokud jste zvědaví, proč důrazně nedoporučujeme skladování chleba v plastovém sáčku, doporučujeme vám přečíst si krátký článek v našem blogu. V tomto článku je podrobně vysvětlena problematika spojená s touto praxí a její dopady na kvalitu a bezpečnost pečiva.

Tento produkt je navržený a ušitý v české chráněné dílně GREEN SMILE v Havířově.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pytlíky na chleba
Záruka: 2 roky
Složení: 100% polyester
Rozměr: 37x25 cm
Praní: ruční, max 30°C
Atestace pro potraviny: áno

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: