Nakupujete v obchůdku chráněné dílny. Děkujeme za podporu, váš tým GREEN SMILE.

Funkční pytlík na chleba (velký) - Citrony

Pytlík na chleba s membránou s potiskem citrónů.

490 Kč 404,96 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Kód: VCH5
Funkční pytlík na chleba (velký) - Citrony

Detailní popis produktu

Pytlík na chleba je skvělým pomocníkem, který udržuje pečivo déle čerstvé na rozdíl od klasické bavlny. Druhou výhodou tohoto pytlíku je i fakt, že chleba v něm neplesniví.

Použití je velmi snadné – jednoduše vložte chléb do sáčku, třikrát srolujte vrchní okraj a zacvakněte sponu. Díky tomuto jedinečnému designu se vzduch dostává dovnitř sáčku pouze přes tři vrstvy, což výrazně zpomaluje jeho vysychání. V porovnání s běžnou bavlněnou kapsou můžete udržet chléb čerstvý déle až o 3- 4 dny, i když samozřejmě záleží na kvalitě a složení chleba.

Jednou z hlavních výhod tohoto funkčního pytlíku na pečivo je, že se nemusíte obávat, že by se chléb uvnitř sáčku zapařil nebo zplesnivěl, pokud jej správně používáte. Plísně se totiž vytvářejí pouze v místech, kde je nadměrná vlhkost způsobená nedostatkem vzduchu. Doporučujeme proto pravidelně měnit polohu pečiva uvnitř sáčku, aby nedocházelo k dlouhodobému setrvání na jednom místě, například na stole bez pohybu po dobu 2 až 3 dnů. Pokud chléb nemá možnost dostatečně dýchat ze spodní strany, může vzniknout "efekt plastového sáčku", kdy se vytvoří kondenzace a chléb se zapaří. 

Tento pytlík na pečivo s rozměry 29x45 cm je ideální pro skladování chleba o váze přibližně 900 g a více. Jeho hlavní výhodou je, že pokud si kupujete polovinu chleba nebo menší bochánek, můžete obal srolovat několikrát a nezabere příliš místa. Jeho velikost je velmi univerzální a hodí se do jakékoli situace.

Péče o obal: doporučujeme prát sáček ručně s přípravky bez přidaných vůní. Ideálně stačí jednou za čas nechat chlebový obal namočit v teplé vodě s ekologickým čistícím prostředkem nebo bez něj a poté sáček důkladně opláchnout. Před vložením nového pečiva doporučujeme vytáhnout membránu ven po okraji obalu (viz obrázek) a očistit ji buď rukou nebo hadříkem.

 

Návrh bez názvu (30)Návrh bez názvu (31)

Dbejte na to, že do obalu byste měli vkládat pouze chléb, který je zcela vychladlý (nikoli teplý nebo čerstvě upečený).

Správným způsobem skladování pečiva nejen prodlužujete jeho měkkost, ale také zajistíte, že zůstane zdravotně nezávadné. Pokud jste zvědaví, proč důrazně nedoporučujeme skladování chleba v plastovém sáčku, doporučujeme vám přečíst si krátký článek v našem blogu. V tomto článku je podrobně vysvětlena problematika spojená s touto praxí a její dopady na kvalitu a bezpečnost pečiva.

Toto pytlík na chleba je ušitý v Havířově v naší chráněné dílně. Děkujeme za nákup i vaši podporu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pytlíky na chleba
Záruka: 2 roky
Složení: 100% polyester
Rozměr: 29x45 cm
Praní: ruční, max 30°C
Atestace pro potraviny: áno

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: